Anasayfa Hakkımızda Referanslar Belgelerimiz Hizmet Alanlarımız İlaçlama Yöntemleri Böcekler İletişim
Hasereler
Lağım fareleri Kene ilaçlama şirketleri akar ilaçlama servisleri kalorifer böceği ilaçlama fiyatları örümcek çeşitleri karınca ilaçlama kırkayaklar termitler Amerikan hamamböcekler arı ile mücadele örümcek yok etmek Pire nerde yaşar termit ilaçlama şirketleri Çıyan kalorifer böcekleri Tahta kurdu ilaçlama servisleri tahta kurusu ısırığı uyuz böceği ilaçlaması Gümüşçün kalorifer böceği nasıl yok edilir
Müşteri Yorumları
tsetse-iso
iso9001

Kertenkele İlaçlama

Kertenkele İlaçlama Kertenkele canlısında genellikle 4 adet ayak ve her ayağın baş kısmında 5 adet parmak bulunur. Kertenkelenin tüm parmakları tırnaklı bir şekildedir ve bu sayede çok yüksek yerlere rahatlıkla tırmanabilir. Bazı Kertenkele türleri 2 ayaklı olurken bazılarında da hiç ayak yoktur ve tıpkı bir yılana benzer. Bu sayede çok hızlı hareket ederler tıpkı yılanlar gibi. Kertenkelenin baş bölgesinde 2 adet gözleri bulunur ve birçok türünde göz kapakları hareketli bir yapıdadır. Kertenkelenin başının ön ucunda burun delikleri ve ağız bulunur. Kertenkelenin çok uzayabilen bir dili vardır. Kertenkele bu sayede havada uçuşan böcekleri rahatlıkla yakalar ve yer. Kertenkelenin vücudu yuvarlak ve uzun bir yapıdadır. Vücudun sonunda kuyrukları bulunur. Kertenkelenin bazı türleri zehirli bazıları ise zehirsizdir. İnsanlar Kertenkeleye zarar verdiğinde savunma amaçlı ısırabilir. Bu bakımdan Kertenkele haşeresine karşı oldukça dikkatli olmak gerekir.

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Kertenkelenin
insanlara verdiği zararlar farklıdır ama Kertenkele genellikle insanların besin kaynaklarına zarar verir. Kertenkeleler sebze ve meyvelerin taze yapraklarını ve meyvelerin suyundan içerek zarar verirler. Ayrıca evde yetiştirdiğimiz birçok saksı çiçeklerine de büyük zararlar verirler. Kertenkelenin insanlara zararlarından bir tanesi de insanları ısırması ve sokması olayıdır.

MÜCADELE YÖNTEMLERİ

Kertenkelenin
bazı türleri zehirlidir. Bu kertenkeleler insanları ısırdığında ciddi bir sağlık sorunu yaşar. Evde kertenkele görüldüğünde kesinlikle ferdi olarak müdahalede bulunmamak gerekir. Mutlaka yasal ve profesyonel bir ilaçlama şirketinden ilaçlama hizmeti almak gerekir. Kertenkele ilaçlama hizmetinde 7/24 sizlerleyiz.

1-) Kertenkele Nasıl Beslenir?

Kertenkele
bulunduğu ortama göre orada bulunan bitki ve böceklerle beslenir. Kertenkeleler hem otçul hem de etçil dir.

2-)Kertenkele Nasıl Çoğalır?

Kertenkele
iki eşeyli olarak çoğalır ve üreme sağlar. Kertenkele de üreme organları vardır. Döllenme olayı vücut içinde gelişir, sonra dişi kertenkele yumurtalarını güvenli bulduğu bir ortama saklar. Bir kertenkele her defasında 5-6 adet arasında yumurta bırakabilir. Kertenkelenin çok az bir kısmı doğurma yöntemi ile çoğalır.

3-)Kertenkele Zehirlimidir?

Kertenkelenin
bazı türleri zehirli bazı türleri de zehirsizdir. En zehirli kertenkele amerikada yaşayan Gila canavarı Halodurma Suspectum dur.

4-)En Çok Bilinen Kertenkele Türleri Hangileridir?

*Yılansı kertenkele
*Uçan kertenkele
*Dikenli kertenkele
*Kelerler
*Zehirli kertenkele
*Komada(ejderha)kertenkele
*İguana
*Bukalemun

5-)Kertenkele Evlere Neden Girer?

Yağmur yağdığında yuvası bozulan kertenkele sığınmak ve besin aramak amacı ile evlere girer.

6-)Kertenkele Nerelerde Yaşar?

Kertenkelenin bazı türleri toprak üzerinde bazı türleri ise toprak altında yaşar. Hiçbir kertenkele su hayvanı değildir fakat gerektiği zaman suya girerler. Bütün kertenkelelerin yüzme yeteneği vardır. Soğuk iklime dayanıklı olmayan kertenkeleler, dünyada yılanlar kadar yaygın değildirler. Kertenkele tropikal yerlerde, çöllerde daha fazla bulunurlar. Vücut ısılarını yükseltmek için bol bol güneşlenirler.

7-)Kertenkelenin Kaç Çeşidi Bulunuyor?

Kertenkelenin
yapılan araştırmalar sonucunda 3000 'e yakın türünün olduğu belirlenmiştir. Kertenkelenin birçoğu zehirsizdir, fakat bilinen zehirli kertenkele türleri de bulunur.

8-)Kertenkelede Jenerasyon Ne Demek?

Kertenkele tehlike anında hemen kaçar. Kaçarken de kuyruğundan biraz koparıp orada bırakır. Kopan kuyruğun yerine yeniden bir kuyruk uzar, bu olaya jenerasyon denir.

9-)Kertenkele Isırmasında Doktora Gitmek Gerekir Mi?

Kertenkele
ısırması ile karşılaşıldığında doktora gitmek şarttır. Bazı kerten keleler zehirli olabilir, olmasa dahi ısırılan yerde enfeksiyon olma ihtimali yüksektir.

10-)Kertenkele Hangi Renktedir?

Kertenkelenin
renkleri çok fazladır. Kertenkeleler yaşadığı ortama göre renk değiştirebilirler.

Etiketler:Kertenkele, Kertenkeleler, Kertenkele İlacı, Kertenkele ilaçlama, Kertenkele ilaçlaması, Kertenkele böcekleri, Kerten kele, Kertenkele öldürmek, Kertenkele ilaçlama firmaları, Kertenkele ilaçlama şirketleri, Zehirli kertenkele, Kertenkeleden kurtulma yolları, Kertenkeleler nasıl yok edilir, Kertenkele resimleri, kertenkele ilaçlama servisleri, Kertenkele ilaçlama İstanbul, Kertenkelelerle mücadele, Uygun fiyata Kertenkele ilaçlama, Garantili Kertenkele ilaçlama, Kertenkele nasıl yok edilirsyngenta sorex pestwest maxforce icon bayer klerat basf goliathgel
Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz içerik alınması ve kopyalanması yasaktır. Copyright Uysal GROUP