Anasayfa Hakkımızda Referanslar Belgelerimiz Hizmet Alanlarımız İlaçlama Yöntemleri Böcekler İletişim
Hasereler
Kanguru faresi su içer mi örümcekler tatarcık humması yaban arısı Keneyi yok etmek mobilya böceği karınca ile ilgili bilgiler tarantula ilaçlama Çatı faresi ile mücadele etme Tarla faresinden kurtulma yolları Çatı faresi ile mücadele etme arı zehri Mobilya Böceği İlaçlama İstanbul evde Pire var ev faresi ile kır faresi Hamam böceği ilaçlama İstanbul uygun fiyatlara örümcek ilaçlama evde ağaç kurdu var evde akrep neden olur tarantula ilaçlaması
Müşteri Yorumları
tsetse-iso
iso9001

Tarla Faresi İlaçlama

Tarla Faresi İlaçlama Tarla Fareleri toprak altında açtıkları yuvalarda aile düzeni içinde yaşarlar. Yuvalar galerilerle birbirilerine bağlıdır. Tarla farelerinin Ergin ve yavru yuvaları ile besin depoladıkları yuvalar ayrı ayrıdır. Her sistemin,toprak yüzüne açılan 5-6 adet deliği bulunur.Bu delikler genellikle 1-2 metre aralıklıdır.Bazen 1 m2’de 5-6 adet delik yan yana olacak şekilde bulunabilir. Tarla Fareleri,yağış ve toprak işlemeleri gibi nedenlerle tahrip edilen yuvalarını kısa sürede tamir ederler veya yeni sistemler oluştururlar.Dış etkenlerle yada besin maddelerinin yetersizliği nedeniyle terk edilen sistemlerdeki galeri ağızlarına işlek olmayan delik; çalışan sistemlerdeki galeri ağızlarına ise işlek denir.Tarla farelerinin üreme güçleri çok yüksektir. Yavrular iki ay içerisinde cinsel olgunluğa ulaşır ve doğum yapabilirler.Tarla fareleri 6 ila 10 arasında yavru doğurabildikleri gibi,yılda 5-6 doğum da yapabilirler. Tarla farelerinin çoğalmasını tilki, baykuş, yılan,sansar,kokarca gibi hayvanlarla, açlık ve olumsuz iklim koşulları gibi etkenler önler. Tarla fareleri; buğday, arpa, çavdar, yulaf, pirinç, mısır,baklagiller,endüstri ve yağlı tohumlar gibi tarla bitkilerine, meyve sebze bahçelerine,çayır-mera alanlarından genç ormanlara kadar her türlü bitki için zararlıdırlar.Ürünleri ve besinleri kesmek, kemirmek, yemek ve yedikleri miktarın en az 10 katı kadar kısmını da kirletmek suretiyle zarar verirler.Yoğunluklarına bağlı olarak bu zararlıları %100’e kadar çıkabilir.Nitekim bazı yıllar yaşanan Tarla Faresi salgınları nedeniyle, üreticilerin çoğu hasat yapamadan tarlalarını sürmek zorunda kalmışlardır.Ergin bir tarla faresinin günde ortalama 25 gr. yeşil, 15 gr. kuru yem yiyebildiği dikkate alınırsa, ekonomik yönden ne derece önemli kayıplara yol açabildikleri ortaya çıkar. Tarla Faresi İlaçlama hizmetinde 7/24 sizlerleyiz.

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Tarla fareleri
kültür bitkileri ile çayır-mera bitkilerinin yeşil aksam, tohum ve meyvelerini ayrıca meyvelik ve ormanlarda fidanların gövdelerini (özellikle kök boğazı)yemek, kemirmek, kesmek ve kirletmek suretiyle zarar yaparlar. Gıda temin ettikleri alandaki besin tükendiğinde başka alanlara da geçerek zararlarına devam ederler. Sıcak aylarda yeşil, serin aylarda kuru yemi fazla yerler. Ergin bir tarla faresi günde ortalama 25 gr yeşil, 15 gr kuru yem yer. Zarar dereceleri populasyon yoğunluğuna bağlı olarak % 100'e kadar ulaşabilir. Deniz seviyesinden 2500 m. yüksekliğe kadar bitki olan hemen her yere yayılmışlardır.

MÜCADELE YÖNTEMLERİ

Tarla faresi mücadelesinde
başarıya ulaşabilmek için mutlaka ‘toplu ve tarama mücadele’ tabir edilen yöntem uygulanır. Bu nedenle ilaçlama yapılacak alanlarda tarla ayrımı yapılmaksızın tüm üreticilerin mücadeleye katılması sağlanmalıdır. İlaçlamalarda 3-4 ay sürdürülen toplu mücadeleler sonrasında başarılı sonuçlar alınmaktadır.


Etiketler:Tarla Faresi, Tarla Fareleri, Tarla Faresi İlaçlama, Tarla Faresi İlaçlaması, Tarla faresi ilacı, Tarla faresinden kurtulma yolları, Tarla faresinden korunma yolları, tarla faresi tok etme, tarla faresi ilaçlama firmaları, tarla faresi ilaçlama şirketler, tarla faresi ilaçlama servisleri, tarla faresi ilaçlama istanbulsyngenta sorex pestwest maxforce icon bayer klerat basf goliathgel
Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz içerik alınması ve kopyalanması yasaktır. Copyright Uysal GROUP